18.06.2020

Порівняння видів бруківки: клінкерна і бетонна бруківка

Клінкерна бруківка та бетонна - порівняння видів бруківки

   Клинкерная брусчатка - сравнение с бетонной. Фото, таблица    Бетонная брусчатка - сравнение с клинкерной брусчаткой. Фото, таблица
Матеріал Кераміка - глина, обпалюється при температурі 11000 °С  >  Бетон - затверділа бетонна суміш

Товщина клінкерної бруківки 45 мм = 80 мм бетонної бруківки

 45 mm. Клінкерна бруківка товщиною 45 мм володіє параметрами, які перевершують бетонну бруківку товщі 80 мм. 200 МПа (навіть при толщіне45 мм), в 4 рази збільшена прочность, екструдована і спресована глина спікається під час випалу, що гарантує підвищену міцність матеріалу.

 4:1

80 ммм. Бетонну бруківку виготовляють з бетонної суміші, міцність якої обмежена 50Мпа (при товщині 80 мм.). Це звичайний бетон, який заливається в форми і твердне протягом 28 днів
Колір Міцний, що не тьмяніє, однорідний по всій товщині. Багатство колірної гами, обумовлено використанням суміші різних глин, з яких в процесі випалу виходять різні кольори, без штучних добавок і барвників. Вічна гарантія збереження кольору.  >  Недовговічний, швидко тьмяніє. Натуральний колір - тільки сірий, інші кольори виходять шляхом додавання штучних барвників або накладення на конструкційний шар забарвленого стирається шару.
Кількість лицьових поверхонь Застосування  5 поверхонь для використання в одній бруківці (2 плоских + 2 тички + 1 ложок). Проста і завжди актуальна форма дає величезні возможностікомпоновкі. З однакових елементів клінкерної бруківки, покладених на плоских поверхнях, можна виконувати бордюри, сходи, карнизи та інші малі архітектурні форми.  5:1  1 (тільки одна плоска поверхня). Незважаючи на те, що бетонна бруківка пропонується в декількох формах, можливості її компонування обмежені, оскільки у неї тільки одна лицьова поверхня. Для виконання бордюрів необхідні додаткові елементи - бордюрні плити або бетонні палісади.
Стійкість до ковзання  Найвища стійкість до скольженію9 клас U3) в будь-яких умовах (суха і волога поверхня), оскільки в ході експлуатації поверхня не полірується.  >  Задовільна, за умови, що в ході експлуатації не буде відкритий шар заповнювача, який легко полірується. З плином часу бетонна бруківка стирається, в результаті чого зменшується її стійкість до ковзання.
Міцність на стирання  Клас А3 - Найвищий. Середня кількість стертого в результаті випробування відповідно до норми PN EN 1344 матеріалу не може перевищувати 450 мм 3 (піддається істіраніюклінкерная бруківка розміром 200х100 мм може стерти в ході випробування тільки на 0,025 мм). Стираність клінкеру в 40 разів менше в порівнянні з бетоном!  1:40Сравнение бетонной и клинкерной брусчатки  Клас I - середня кількість стертого в результаті випробування відповідно до норми PN EN1338 матеріалу не може перевищувати 18000 мм³ або 5000 мм ² (піддається стиранню бетонна бруківка розміром 200х100 мм може потертися в ході випробування на 0,9 мм), що майже в 40 разів більше , ніж показники клінкерної бруківки.
Стійкість до слабких кислот  Стійка. Стійкість до слабких кислот (лимонний сік або оцет) - це натуральна риса кераміки, оскільки глина, яка використовується для виробництва клінкеру, в результаті обробки змінює свою структуру і набуває форму, які не вступають в хімічні реакції. Завдяки цьому бруківка має стійкість а дії кислот, мочих засобів та інших їдких речовин.  >  Стійкість відсутня. В результаті взаємодії з кислотами або їх розчинами бетон кородує. Наприклад, в результаті впливу на бетон розчину сірчаної кислоти (напр., Кислотного дощу) цемент переходить у водний сульфат кальцію (гіпс), який легко вимивається водою і значно менш міцний.