25.04.2017

Газобетон в будівництві

Останнім часом в будівельній галузі основним матеріалом стала не цегла, а більш зручний, дешевий і ефективний газобетон. У тому випадку, якщо раніше багатьом хотілося побудувати свій власний будинок самостійно, але не було знань, можливостей, тоді тепер ця мрія цілком здійсненна - газобетонні блоки дають можливість реалізувати, насправді, багато проектних ідей.

На етапі вибору матеріалів, природньо, що доводиться порівнювати всі характеристики запропонованих варіантів, а це: довговічна, проте дорога цегла, екологічно безпечне дерево, блоки з пінобетону і блоки з газобетону. Так за рахунок чого виграють газоблоки, що саме їх радять при будівництві будинку своїми руками?

Переваги газобетону

Отже, розберемося з його позитивними і негативними характеристиками. По-перше, газобетон - екологічно чистий матеріал, тому працювати з ним можна без додаткових заходів захисту. По-друге, газобетонні блоки легше, а це не тільки прискорює будівництво, взагалі, це також дозволяє не робити посилений фундамент (можна навіть закласти стрічковий фундамент). По-третє, доступна вартість - навіть незважаючи на те, що самі блоки за ціною не відносяться до дешевих, загальна

Теплоємність газобетону

Наступний плюс газобетону - його теплоємність, а це означає, будинок буде довше тримати тепло, при цьому, витрати на обігрів знизяться. Те ж можна сказати і про його звукоізоляційні властивості. І, нарешті, по завершенні будівництва можна не облицьовувати фасад - сучасна архітектура допускає таке рішення. До речі, з дизайнерської точки зору газобетон добрий тим, що його вільно можна різати, свердлити, обтісувати - матеріал не кришиться, а архітектурні ідеї мають шанс втілитися.

Однак є у газобетону і недолік - він вбирає вологу, а значить, без гідроізоляції та організації ефективної  водостічної і дренажної систем не обійтися. При професійному підході, навіть цей один недолік не зіпсує загальне враження від газобетонних блоків.

Газобетон добре підходить для будівництва будинків, в тому числі, і своїми руками, забезпечуючи якість споруди і відмінні експлуатаційні характеристики.