23.04.2017

Особливості укладання м'якої покрівлі

Покрівля - важлива частина будь-якого даху, вона охороняє будинок від впливів природнього середовища. На сучасному будівельному ринку широкою популярністю користуються покрівельні матеріали м'якого типу. Настільки великий попит був викликаний відмінними технічними характеристиками м'якої покрівлі, серед яких надійність і довговічність є головними факторами при виборі матеріалу для даху.

Особливості укладання м'якої покрівлі. СтаттіКрім цього, м'який покрівельний матеріал не гниє і не іржавіє, є теплостійким і має високий рівень шумоізоляції. При належному догляді за дахом вона сміливо прослужить півстоліття.

Пластичні властивості покрівельного матеріалу дозволяють покрити навіть саму сміливу архітектурну будівлю. Легкість м'якої покрівлі дозволяє не обтяжувати будівництво, особливо це важливо для цегельних будівель.

Сучасні різновиди м'яких покрівельних матеріалів:

Бітумний вид м'якої покрівлі

Зовні бітумна черепиця схожа на звичайну глиняну. Вона покрита кольоровою сумішшю базальтової і мінеральної крихти, яка захищає цей покрівельний матеріал від шкідливих впливів природи. Черепиця з бітуму використовується в будівництві приватних будинків, які мають форму даху з великим ухилом.

Укладання починають по низу покрівлі, попередньо виклавши листи фанери. Черепицю викладають внахлест, проклеюючи місця швів бітумної смолою.

Мембранний вид м'якої покрівлі

Мембранна м'яка покрівля - це еластична плівка, в складі якої міститься синтетичний каучук. Товщина матеріалу доходить до 2 мм. Даний матеріал використовують при покрівлі плоских видів дахів. Він є надійним, міцним і легко встановлюється. Монтаж мембранної покрівлі виконують шляхом скріплення стиків (швів) парами гарячого повітря. На будівельному ринку нашої країни цей вид матеріалу з'явився не так давно, тому він не користується таким великим попитом, як інші матеріали.

Рулонний вид м'якої покрівлі

У промисловості, сільському господарстві, при зведенні багатоповерхових будівель, що мають невеликий рівень ухилу найоптимальнішим варіантом (в деяких випадках і єдиним) покриття даху є рулонна покрівля. Вона являє собою широке полотно (близько 20 метрів), загорнене в рулон.

В основі цього матеріалу лежить скловолокно або синтетична сировина. Даний вид покрівельного матеріалу має відмінні гідроізоляційні, термостійкі характеристики. При монтажі рулонного виду покрівлі необхідно попередньо обробити поверхню грунтовкою. Потім, укласти пароізоляційний пергамін, наклеюючи його на мастику.

На завершальному етапі укладають сам покрівельний матеріал внахлест. Монтаж робляють тільки в суху погоду. При проведенні робіт використовують газові пальники. Важливо знати, що під впливом грілки матеріал не повинен горіти.

При дотриманні технології монтажу м'якої покрівлі вона прослужить дуже довгий термін, не втратить своїх властивостей і не потребує ремонту.