25.08.2021

Як затирати шви тротуарної плитки

Після того як підготовлено підставу, укладено мощення, виставлені бордюри дорожнього покриття, залишається останній етап роботи - затирка швів між тротуарними плитками. Це додасть полотну закінченого вигляду, продовжить його довговічність.

Функції швів

 1. Як затирати шви тротуарної плитки - корисні поради. ЕОСПравильне положення бруківки. Клінкерна плитка може мати незначні відхилення в геометрії. Шви допомагають вирівняти цей нюанс, надають правильне проектне положення кожному каменю мощення.
 2. Захист від пошкоджень. Залежно від температури повітря, плитка може незначно розширюватися і стискатися. Тому, якщо укласти елементи впритул без зазорів, від температурних і силових коливань покриття може деформуватися.
 3. Перерозподіл навантажень на суміжні елементи. Використовуючи правильну затірку, ви отримуєте єдине покриття, в якому все плити пов'язані один з одним. Бруківка, приймаючи навантаження від автомобіля, задіє і сусідні елементи мощення.
 4. Створення водонепроникного або, навпаки, водовбирним покриття. Термін експлуатації мощення залежить від способу водовідведення з покриття. Наприклад, водопроникні шовні затирання дозволяють дощової вологи, снігу просочуватися в грунт крізь шви і виходити через дренажну частину підстави. Якщо вирішено створити монолітне дорожнє полотно, знадобиться водовідштовхувальний склад для швів. В цьому випадку потрібно передбачити можливість поверхневого відведення води, щоб на доріжці не скупчувалися калюжі.
 5. Декоративна роль. Колір, розмір, оформлення швів можуть підкреслити геометрію, створити різні візуальні ефекти на доріжці. Одна і та ж плитка з різними затирання буде виглядати по-різному.

Яка затирка потрібна для різних видів бруківки?

Для заповнення швів клінкерної бруківки та вібропресованих плит на основі бетону потрібні різні затирочні склади.

Вид тротуарної плитки

Тип суміші для швівКлінкерна, гранітна бруківка

 
цементні
цементні полімерні
митий пісок

Вібропресована бетонна плитка
 


Пісок різних видів (митий, спеціальний модифікований, кварцовий і т. д.)
 

 Зверніть увагу! Для дорожньої бетонної плитки не підходить цементна затирка. Вона може спровокувати висоли на новому мощенні, застрягти в порах і взагалі забруднити зовнішній вигляд дороги.

Як виконати затірку швів клінкерної бруківки. Покрокова інструкція.

 1. Підготовка. Заповнювати шви можна не раніше, ніж через 7 днів після укладання бруківки. Оптимальна температура повітря вище +15. Перед стартом робіт всю плитку потрібно очистити від сміття, пилу.
 2. Змочування мощення. Використовуйте садовий шланг з дощиком. Слідкуйте, щоб вода не накопичувалася в міжплиткових швах. Зайву воду можна видалити поролоновою губкою.
 3. Заповнення швів. Залежно від консистенції, суміш виливають або засипають на поверхню бруківки. Склад розподіляють рівномірно в різних напрямках, використовуючи щітки, швабри, гумові шпателі. На цьому етапі важливо, щоб всі конструктивні шви, зіткнення з бордюрами, будівлями і т.д. були повністю охоплені.
 4. Змивання суміші. Використовуйте тест "великого пальця". Натисніть пальцем на поверхню шва, там повинен з'явитися легкий відбиток. За консистенцією затверділий розчин повинен нагадувати твердий пластилін. Приблизний час схоплювання складу - 30 хв-3 години. Якщо затирка досягла потрібної кондиції, залишки складу змивають водою.
 5. .

Як засипати шви бетонної тротуарної плитки: інструкціяВибір затирочной суміші в залежності від дренажної конструкції.

Спосіб відведення води

Вибір затірки

Крізь дренажну основу Водопроникна затирка
З поверхні мостіння Водостійка суміш з трасовим наповнювачем

Як засипати шви бетонної тротуарної плитки: інструкція

 1. Підготовчий етап. Плитку укласти, ущільнити виброплитой.
 2. Засипка піску. Пісок висипають на доріжку, заганяють його в шви за допомогою вуличної щітки.
 3. Утрамбовка піску виброплитой.
 4. Повторне нанесення піску. Повторний насипний шар потрібно залишити деякий час на дорожньому полотні, потім його залишки ретельно змітають.

Дотримуйтеся наших порад, щоб виконати останній етап мостіння правильно.