22.11.2021

Як прибрати білий наліт на клінкерному фасаді

Можливо, ви не знайомі зі словом «висолом», але якщо ви власник будинку можете зіткнутися з проблемою поширення плям на поверхні фасаду.

Вицвітання – це відкладення кристалічних солей на пористих поверхнях будівлі. Слово походить від французького «цвісти». Хоча це звучить досить мило, висоли на стінах будівлі можуть вказувати на серйозні проблеми.

Звідки береться наліт - висол

Для цього необхідні три елементи: сіль, вода та пористі матеріали. Вицвітання на клінкерній цеглині ​​— поширене явище. Зазвичай висоли білі, але можуть відрізнятися за кольором залежно від солі та супутніх хімікатів.

Цвітіння починається із солі. Всі будівельні матеріали (цегла, цемент, камінь, штукатурка, розчин) містять природні солі. Вони залишаються у фасадній кладці доти, доки не розчиняться.

Вода, що провокує цвітіння – другий інгредієнт. Вона може надходити з різних джерел. Наприклад, відкладення можуть з'являтися після дощу, від випадкових крапель під час поливу ділянки, як наслідок побутових протікання тощо.

Вода розчиняє солі та виводить їх на поверхню цегляних стін або цементних основ. Після випаровування рідини солі залишаються. Це і називають висолом.

Запобігання висолам

Наліт на клінкерній цеглині — проблема естетичного характеру. Її можна подолати простими способами. Хоча є й стійкі, небезпечніші різновиди вицвітання, які потребують інших методів боротьби.

Існує 3 види плям на клінкері:

Висоли: методи боротьби 

Висол можна випробувати "на смак". Він солонуватий. Зазвичай вона виглядає як білий порошок, але може мати жовтий, зелений або коричневий колір.

Як видалити висол - Статті. ФотоСульфати знаходяться у всіх стінових матеріалах. При розчиненні у питній воді вони виходять через невеликі пори. Взимку тепло в будівлі рухається назовні і витісняє вологу перед собою, поки водно-сольовий розчин не досягне зовнішньої поверхні стіни. Холодне сухе повітря випаровує вологу, залишаючи сіль у вигляді кристалічного наросту на поверхні фасаду.

Як видалити висол

Ранній наліт на клінкерній кладці - нешкідливе явище, що не впливає на якість та довговічність фасаду.

Оскільки солі легко розчиняються у воді, наліт зникає сам при контакті з дощем та вітром. Тобто, дощ поступово змиває білий порошок зі стіни. Але цей процес можна прискорити:

  1. Мийте цегляну кладку теплою водою зі шлангу.
  2. Чистіть поверхню сухою м'якою щіткою.
  3. Повторюйте процедуру регулярно, поки порошок зблід і зникне.

Увага! Не використовуйте:

Одноразова волога обробка - тимчасове рішення, оскільки сіль або знову вбирається цеглою, або лише злегка змивається, поки каміння вологі. Як тільки клінкерна цегла висохне, на ній знову з'являться плями. Щоб висол зблід і зник, процедуру потрібно повторити кілька разів.

Під час сухого чищення видаляйте білий порошок м'якою щіткою. Не тріть, не шкріб його жорсткою дротяною мочалкою, так ви можете випадково видалити пісок з каменю, ці ділянки відрізнятимуться за кольором від решти фасаду.

Вилужування вапна або вицвітання

Вапно - це ще одне знебарвлення цегли, яке найчастіше відбувається в блоці з низьким рівнем водопоглинання. У цьому випадку міжплиткові шви одержують додаткове навантаження під час дощу. Вицвітання утворюється у швах і стікає поверхнею цегляної кладки під час очищення. Сольові плями мають прісний смак, на відміну висолу.

Як боротися з вилуговуванням

Як прибрати вапняний наліт із клінкерної плитки - Еос. Фото, статті

Якщо ви відразу помітили порошок на поверхні його можна просто змити водою. Якщо минуло більше часу, вступаючи в реакцію із СО2, речовина утворює стійкий наріст. Видалити його вийде лише спеціальними хімічними миючими засобами.

Використовуючи неагресивний кислий розчин для цегли, дотримуйтесь інструкції виробника та порядку очищення:

 

  1. Змочіть поверхню кладки.
  2. Випробуйте миючий засіб на декількох плитках, оцініть ефект, перш ніж нанести розчин на весь фасад.
  3. Обробіть цеглу або плитку миючим засобом. Дотримуйтесь заходів безпеки під час роботи. Кислота може пошкодити одяг та шкіру.
  4. Добре змийте клінкер чистою водою, щоб видалити залишки “цегляної кислоти”.

Не чистіть проблемні ділянки дротяною щіткою. Все, що вона зробить – це залишить сліди подряпин.

Вапняний наліт

Ще один різновид вицвітання. Це стійкий гіпсовий наріст білого кольору. Він з'являється на фасаді не відразу, але згодом може поширитись по всій стіні.

Тішить, що процес експансії займає місяці чи роки, тому уважний домовласник встигне помітити наліт раніше та вжити заходів.

Від чого з'являється вапняне вицвітання

Твердий вапняний висол - це сіль, що містилася у будівельних матеріалах, розчинах, добавках. Додайте сюди сприятливі кліматичні умови, спрямованість фасаду, незахищеність свіжої кладки - і ви створите середовище для появи вапняного наросту.

Як видалити вапняний наліт

Вапняна пляма досить стійка, не боїться води, її складно видалити. Краще не допускати його утворення, дотримуючись інструкції з укладання клінкеру.

Щоб подолати вапняне вицвітання, використовуйте механічне дробоструминне очищення тонким гранулятом. На жаль, цей процес, швидше за все, змінить колір ділянки стіни, що обробляється.

Щоб не зіткнутися повторно з цим явищем, обробіть очищений фасад водовідштовхуючими засобами.

Як виключити появу білого нальоту на клінкерному фасаді

Висоли - абсолютно нормальний побічний продукт будівництва клінкерної кладки через солі, властиві самим матеріалам. Це природний фізико-хімічний процес, який не вдасться повністю уникнути. Але ви можете звести його до мінімуму, використовуючи наші рекомендації.