05.11.2019

Керамічний блок або газоблок: що краще?

Будівельні роботи - трудомісткий тривалий процес, що вимагає капітальних вкладень. Ефективність проведення робіт залежить від якості використовуваного матеріалу, його габаритів і простоти роботи з ним. Конкуруючими матеріалами на сучасному ринку є керамоблоки і газоблоки.

Керамоблоки і газоблоки: що обрати?

Для багатьох споживачів це нові товари на ринку, але для більшості будівельних компаній вони вже стали незамінні. У чому принципова відмінність? На чьому зупинити свій вибір? Який матеріал краще?

Щоб відповісти на ці питання, необхідно дати визначення, виділити основні переваги та недоліки керамоблоков і газоблоків.

Керамоблоки - тепла кераміка

Тепла кераміка Keraterm. Фото керамоблока кератермСклад матеріалу - це глина (додають також суглинки), різні виробничі відходи, мінерали, органічні елементи і вода. Незважаючи на прийняті ГОСТи, виробникам представлена ​​можливість самостійно розробляти ТУ і вибирати розмір блоків (існує 14 типорозмірів). Їх часто називають керамічними порожнистими блоками або поризованной керамікою.

Головне призначення - стіновий матеріал, призначений для кладки з метою забезпечення високих показників теплоізоляції.

Для отримання сировини глина змішується з різними порізаторамі (деревні подрібнені тирсу, макулатура, залишки лушпиння зернових, постірол). Для отримання однорідної суміші, сировина пропускається через спеціальне глінорастірающее обладнання, через прес, з отриманої суміші видаляються залишки води.

На наступному етапі глиняна суміш піддається формуванню, для цього використовуються спеціальні Фольєрі. В процесі продавлювання через них формується зовнішня поверхня і майбутні порожнечі.

Отримані бруси ріжуться на блоки і сушаться в спеціальних камерах. Процес сушки займає до трьох діб (іноді менше). Завершальний етап - випал при температурі понад 1000 градусів. Саме завдяки випалу ми отримуємо кераміку, а на місці порізующіе речовин утворюються порожнечі.

Переваги керамоблоків

Недоліки керамоблоків

Газоблок - пористий бетон

Газоблок або керамоблок. Фото, переваги газоблокуЯкщо говорити простими словами, це штучний камінь з осередками всередині. Ще його називають пористим бетоном - газобетоном. Для виробництва використовується цементний розчин з додаванням річкового піску, газообразующую речовина (переважно це алюмінієвий порошок), негашене вапно. Деякі виробники додають в суміш гіпс або золу.

Залежно від технології виробництва розрізняють:

У першому випадку ми отримуємо більш якісний матеріал.

Також існує два типи блоків в залежності від використовуваного у виробництві компонента:

  1. природний пісок (найчастіше це кварцовий пісок);
  2. вторинні продукти виробництва (зола, інші феросплавні відходи).

Переваги газоблоків

Недоліки газоблоків

Висновки

Швидкість проведення будівельних робіт з використанням керамоблоков не відрізняється від часу, необхідного для проведення робіт з газоблоками.

Тепла кераміка не боїться вологи на відміну від газоблоків, це слід враховувати, якщо ви плануєте зведення будівлі поблизу від водойм.

Стіни з керамоблоков не вимагають декоративного оздоблення, з газоблоків - необхідна обробка, як всередині приміщення, так і зовні.

Для виробництва керамоблоков потрібні спеціальне обладнання, газоблоки можна випускати в простіших умовах, що стало причиною появи на ринку низькоякісних матеріалів.

Вартість газоблоків нижче, ніж ціна на керамоблоки.

Зробити однозначний висновок, що краще керамоблок або газоблок, практично неможливо. Все залежить від вимог до стін, призначення будови, фінансових можливостей і досвіду фахівця, який працює з цими матеріалами.