05.09.2019

Керамоблоки - теплий і міцний будинок

В Україні на ринку будматеріалів керамоблоки з'явилися порівняно недавно, проте, вже встигли скласти конкуренцію звичайній цеглі.

Збільшення попиту на цей будматеріал послужило тому, що зарубіжні виробники організовують виробництво блоків і в Україні. Оскільки вони виробляють продукцію приблизно однієї якості, то варто розглянути загальні характеристики керамічних виробів.

Властивості керамоблоків

Властивості керамоблоківТепла кераміка виготовляється з глини або суміші глини з піском, з додаванням полістиролу або тирси. Під час випалу наповнювач згорає при цьому утворює заповнені повітрям пори.

У блоках є вертикально розташовані канали. На бічних площинах знаходяться гребені та пази, які покращують зчеплення з сусідніми блоками.

Така конструкція керамічного блоку в порівнянні з цеглою дає наступні переваги:

При даних перевагах блоків зберігаються всі переваги традиційної цегли, а саме:

Єдиного позначення теплої кераміки на даний момент не існує. Наприклад у назві керамоблоків Винербергер вказана товщина стіни, для кладки якої він використовується, а в позначенні кількість цегли, яку він здатний замінити.

Використання теплої кераміки

Використання теплої керамікиВеликогабаритні блоки Поротерм 51 дають можливість здійснювати зведення стін товщиною до 51 сантиметра в один ряд.

Однак, потрібно дотримуватись таких правил:

Керамоблоки відмінно обробляються. Вони відмінно розрізаються пилкою або болгаркою, добре свердляться і в них легко зробити штроби.

Деякі виробники створюють добірні елементи, а саме блоки з отворами для вентиляційних каналів, половинки блоків, керамічні перемички для дверей і вікон.

Здійснення вибору керамоблоків

Вибираючи великоформатні керамоблоки Поротерм 44 необхідно приділити увагу на наступному:

Блоки без гребеневої сполуки мають гіршими показниками теплозбереження; коефіцієнт теплопровідності; морозостійкість і міцність.