23.08.2019

Свердління і штроблення керамоблоків

Як робити штроби в керамічному блоціНезважаючи на те, що з теплої кераміки будують будинки вже досить давно, досі деяким споживачам цей стіновий матеріал залишається незрозумілим, і багатьма використовується з побоюванням.

В Європі керамічні стінові блоки успішно застосовуються майже 10 років, а в Україні ще до сих пір на будівництво з керамоблоків дивляться з побоюванням.

Щодо керамічних блоків у будівельників склалося помилкове враження, наприклад крихкість не вселяє довіру багатьом майстрам. Але тут потрібно просто знати, як працювати з цим будівельним матеріалом.

Як робити штроби в керамічному блоці

Перше, що хвилює споживачів - це штроблення керамоблоку. Робити штроби в кераміці не складно, адже керамоблоки бояться ударних навантажень не більше, ніж пустотіла керамічна цегла.

Штроблення виконується з використанням стандартного штроборіза, удари по кераміці при цьому слід виключити. Щоб керувати матеріалом розроблені нормативи - допускається ширина штроби до 200 мм, глибина паза не повинна перевищувати 30 мм.

При користуванні електроінструментом необхідно користуватися індивідуальними засобами захисту - респіратором і спеціальними окулярами. При проведенні робіт в закритому приміщенні до штроборіза слід підключити будівельний пилосос.

Працювати зі штроборізом досить просто - великих фізичних зусиль докладати не потрібно. Після того, як попрацювали з інструментом, необхідно зі зробленого паза в керамоблоці видалити серцевину. Блок в цілому не крихкий, і відколюється він тільки в місцях впливу інструменту, в інших місцях на матеріалі тріщини не утворюються.

Чого не варто боятися, при роботі з керамоблоком

Свердління керамоблоку. Фото, статтіДруге побоювання - кераміку дуже складно свердлити, і тому на такі стіни вішати шафи, водонагрівачі і т.д. Але це невірно, кріпиться навісне обладнання досить міцно. Для утримання на стіні легких навісних елементів застосовується пластиковий дюбель різного діаметру (6, 8, 12 мм), допускається навантаження до 50 кг. Керамоблок свердлять без зусиль і досить швидко. Після свердління дюбель можна підбити молотком - керамоблок таких ударів не боїться.

Значну вагу витримує хімічний анкер - свердління виконується звичайним дрилем, без перфоратора. У просвердлений отвір за допомогою шприца заганяється пасто образна суміш, яка там твердіє, потім в неї можна забити будь-який цвях або встановити дюбель.

Можна зробити й по-іншому:

Хімічний анкер застигає при + 25oC 45 хвилин, при + 15oC - близько години. Чим нижче температура, тим довше паста застигає.