05.03.2015

Все про водостічні системи

Водостік пластиковий або металевий? Який вибрати? Статті, фото

Як відомо, водостічні системи є такою ж невід'ємною частиною будинку, як двері, вікна і дах. Застосування даного матеріалу забезпечує організований відвід дощової води з покрівельного простору і при цьому запобігає руйнуванню таких частин будинку, як: фундамент і стіни самого будинку.

Однак в першу чергу, водостічна система захищає таку частину покрівлі, як звис покрівлі, який більше всіх частин даху схильний до дії підвищеної вологості.

Саме завдяки застосуванню водостічної системи, звис покрівлі, та й сама покрівля в цілому має надійний захист від вологи. Але щоб забезпечити найоптимальніший рівень захисту всієї покрівлі та своєчасний відвід опадів, водостічна система повинна бути спроектована і підібрана з урахуванням всіх особливостей покрівлі.

Так само крім підбору системи, варто приділити особливу увагу і монтажу, оскільки від якості монтажу залежить надійність і довговічність всієї конструкції в цілому.

Різновиди водосточніх систем

Сьогодні, різновид водостічних систем досить велика, що дозволяє вітчизняному забудовнику вибрати систему, як по ціновій категорії, так і за матеріалом з якого та чи інша водостічна система.

Однак на сьогоднішній день найпопулярнішими матеріалами, з якого виробляються водостічні системи:

Відмінність ПВХ водостоку від металевого водостоку

Пластикові водостоки виготовляються з полівінілхлориду, більш відомого як ПВХ, в який при виробництві додають різні пластифікатори, стабілізатори і барвники. Завдяки двом першим «добавкам» водостічні системи з ПВХ володіють морозостійкістю (температура експлуатації може бути від -50 до +50 С), міцністю, атмосферостойкостью. Що ж стосується барвників, завдяки яким, водостічні системи знаходять свій кінцевий вигляд і колір, оскільки вони зраджують колір всієї системи в цілому. Крім перерахованих вище достоїнств, водостічні системи з ПВХ є більш дешевими, ніж водостік з металу.

Металевий водостік на відміну від ПВХ, виготовляється з оцинкованої сталі, яка оброблена спеціальними засобами, які перешкоджають появі корозії і іржі. За своїми технічними характеристиками, він нічим не відрізняється від ПВХ водостоку, але металевий більш стійкий до перепадів температур і його не «крутить».

То який же водостік вибрати?

Вибираючи між пластиковим і металевим водостоком, Ви в першу чергу повинні прийняти рішення для «себе».

Если вам нужен относительно недорогой водосток, то стоит выбрать пластиковый водосток, но быть готовым к тому, что через некоторое время его нужно будет заменить.

Если же вам не подходит «такая ситуация», то лучше приобрести водосток из металла, поскольку Вы один раз потратите деньги, но в дальнейшем будете избавлены от каких-либо хлопот и неприятностей, связанных с его заменой, поскольку металлический водосток будет служить Вам очень долго и надежно.