click fraud detection
06.12.2017

Бетонна бруківка: як зробити вибір

Відмінним покриттям для доріжок у паркових зонах і там, де щодня проходить велика кількість людей, є бетонна бруківка, яка зараз активно використовується поряд із тротуарною плиткою. Цей матеріал має попит при облаштуванні присадибних ділянок та дачних майданчиків для відпочинку.

Завдяки різноманітним формам і великому виборі кольорів кожна ділянка буде оригінальною й аутентичною, бо всі вони мають естетичний, доглянутий вид. Але для того, щоб гарний вигляд бруківки радував вас багато років, важливо купити якісний матеріал та уважно його обирати.

Особливості виробництва

До того, як зробити вибір, важливо знати, що є два способи створення бруківки, у результаті чого вона буває:

• вібролита;

• вібропресована.

Другий варіант виходить тільки на промисловому виробництві зі спеціальним устаткуванням. Саме в такий спосіб створюються більші партії виробів, а спосіб їх виробництва гарантує високу якість. Більше того, випущена на підприємстві бруківка буде мати більш низьку вартість і кращу якість, ніж продукція кустарного виробництва. Цей матеріал використовується для облаштування міських територій з великим навантаженням.

Але у виробництві таким способом є й недоліки. Одні з них – невелика кількість можливих форм випуску. Крім того, така бруківка має не дуже привабливий вид: на її лицьовій стороні часто немає ніяких візерунків, поверхня пориста.

Вібролиті варіанти вибирають для облаштування присадибних ділянок, така плитка має відмінні властивості. Бетонна бруківка від Eos гарна зовні, естетична. Її лицьова поверхня якісна, із чіткою геометрією, на ній видні візерунки й малюнки. Спосіб виробництва дозволяє створювати гарну глянцеву поверхню.

Вібролиту плитку рекомендують вибирати для того, щоб облаштовувати присадибні ділянки. У неї дуже гарні естетичні характеристики, вона має чіткі візерунки й різноманітні малюнки. При такому способі виготовлення поверхня бруківки стає глянцевою.

Властивості матеріалу

Вибір бруківки ґрунтується на певних характеристиках, і колір – одна з них. Тут у споживачів широкий вибір, але варто пам'ятати, що додавання пігменту знижує надійність розчину й, як наслідок, готового виробу. Більше того, різнобарвна бруківка коштує трохи дорожче сірої.

На формування ціни впливають розміри й товщина виробів, оскільки від цих параметрів залежить кількість використаної сировини. Так товщина визначає спосіб використання й майбутнє навантаження на брущатку. Для міських вулиць обираюьб товщину бруківки від шести сантиметрів.

Бетонна бруківка-вибір матеріалу

Якщо планується облаштовувати майданчик для автомобіля, цей параметр може бути знижено до чотирьох або п'яти сантиметрів, матеріал для садової доріжки може мати товщину три сантиметри. У будь-якому варіанті потрібне професійне укладання і якісна піщано-цементна подушка.

Якщо аналізувати якість вібролитого матеріалу, на нього вплине сировина. Основним вважається річковий пісок, також потрібен цемент високої марки й гранітний гравій мілкого розміру.

Але, тут може бути несподіваний сюрприз зі знаком мінум, тому що виробники намагаються здешевити матеріал, замінюючи компоненти. Замість річкового піску вони можуть використовувати кар'єрний, властивості якого відрізняються. Також у складі може бути присутнім гравій, а марка цементу знижена, наприклад, до чотирьохсотої. У результаті міцність матеріалу набагато знижується, зменшується його термін служби і якість.

Про якість

Багато покупців розуміють, що придбати потрібно якісну продукцію, але не можуть визначити її. Є кілька моментів, які допоможуть перевірити існування порушень технології й міцності:

• зіткнення;

• аналіз кольору;

• аналіз складу;

• щільність;

• ціна.

Перший фактор означає, що бруківку можна перевірити зіткненням плиток одна з одною. Звук завжди буде дзвінкий. Якщо ж він глухий, то швидше за все, було порушення технології виготовлення.

Чим більш яскравіший колір виробу, тим більше там пігменту, і такий компонент робить розчин менш надійним і міцним.

Неоднорідність кольору, яку просто помітити при візуальному огляді, говорить про присутність у суміші глини, вона набагато знижує міцність. Також вона буде вступати в реакцію із цементом, а дія води (у вигляді дощу, снігу або штучного поливу) прискорить руйнування матеріалу.

Неоднорідність кольору бруківки

У розбитій плитці можна побачити присутність домішок або порожнеч, наявність яких також знижує якість виробу. Розподіл барвника, якщо він нерівномірний, здатен зменшити міцність бруківки. Якщо він скопився у верхньому шарі, вона з часом розшарується.

Порівнюючи ціни на ринку рекомендуємо обтирати середню. Ті вироби, які коштують занадто дешево, швидше за все, неякісні. Це значить, що вони прослужать недовго, і Вам буде необхідно нове покриття. Якщо ж ціна вище за середню, вона може бути просто завищена посередником або самим виробником.

Вибирайте уважно, аналізуйте важливі показники, і тоді придбаєте матеріал, який прослужить Вам довго.