click fraud detection
13.02.2018

Цегла М100: силікатна або керамічна

Для будівництва важливим є вибір матеріалу, і цегла – одне з найбільш популярних рішень. Однак цегла буває різною, і найчастіше стоїть вибір між силікатним і керамічним варіантами. Але який дійсно краще?

Цей будматеріал вже дуже давно вважається кращим при зведенні будинків, і за давніх часів існував тільки керамічний, який отримували, обпалюючи глину. Однак зараз він конкурує із силікатним аналогом, і сказати однозначно, який з них краще, складно. Тут кожний обирає на власне бачення.

Але для того, щоб було легше зробити вибір, розглянемо «плюси» і «мінуси» кожного з них. Це допоможе знайти відповідь на запитання про те, який саме з видів цегли обрати, оскільки продаж рядової цегли проводиться в багатьох місцях, і консультанти не завжди є професіоналами, які готові відповісти на всі питання.

Кераміка

Основною сировиною для її виготовлення служить глина, і вона, поряд з технологією виробництва, забезпечує виробам наступні властивості:

1. Морозостійкість. Цей показник може бути різним і, залежно від можливої кількості заморожувань і розморожувань без ознак руйнування або зміни структури, були визначені класи цегли. Вони маркуються буквою F, поруч із якою знаходиться показник від 15 і вище. Для нашого клімату з холодними зимами й перепадами температур рекомендується зупинити свій вибір на показнику 35 і вище.

2. Міцність. Тут певних вимог немає, а здатність витримувати навантаження на квадратний сантиметр позначають маркуванням М с цифрою поруч. Для одноповерхової господарської будови досить М50, але чим більше й вище будинок, тим більший показник необхідно вибирати.

3. Теплоізоляція. Даний будівельний матеріал має високий її показник, що важливо при зміні пір року.

4. Звукоізоляція. Добре захищає будинок від проникнення сторонніх звуків.

5. Вогнестійкість. У цегли цей показник високий, тому її використовують при будівництві печей і мангалів.

6. Екологічність. Природний матеріал і сучасна технологія гарантують екологічну чистоту й безпеку для здоров'я.

Цегла керамічна М-100

Усі ці якості роблять матеріал привабливим для будівництва, однак до того, як його придбати, варто розуміти, що в нього є й «мінуси». І найголовнішим з них його вартість, оскільки силікатна цегла – найдорожча з відомих будівельних матеріалів.

Ще обов'язково потрібно придбати скріплюючий розчин високої якості, оскільки тільки це гарантує надійність кладки.

Силікат

Силікатна цегла як альтернатива кераміки з'явилася не дуже давно, приблизно сторіччя назад. І основна її відмінність – у сировині, оскільки для її виготовлення використовується вапно й пісок. Обробляють їх автоклавуванням.

Якщо порівнювати її показники з керамічною цеглою, то вона така ж міцна і не менш морозостійка. Вона значно менше пропускає звуки, та й ціною матеріал вигідно відрізняється.

Однак є й ті характеристики, по яких силікатна цегла не може зрівнятися з керамікою:

1. Вологовбирання. Обоє компонента, які служать у якості сировини, здатні добре поглинати вологу, тому в місцевості з високою вологістю силікатна цегла для будівництва будинків не використовуються.

2. Вогнетривкість. Якщо оцінювати цю якість, вона непогана, але в порівнянні з керамічним аналогом силікатний програє. Саме тому для будівництва печей і камінів він не використовується.

3. Теплопровідність. На неї впливає щільність матеріалу, але все-таки тепло зберігати матеріал може середньо – високим цей показник не назвеш.

Цегла силікатна М-100

Такі властивості дають можливість використовувати її, в основному, для зведення внутрішніх перегородок у будинку, де стіни забезпечать гарну звукоізоляцію.

Як зробити вибір

Саме тому, що цегла все-таки дуже різна, при виборі важливо враховувати всі її властивості, а також інші особливості. Це й клімат у тому місці, де буде зведена будова, і розміри будинку.

Дуже рідко для будівництва будинку застосовують тільки один матеріал, адже набагато зручніше використовувати кращі властивості кожного. Наприклад, цегла червоного кольору буде гарною для несучих стін і місць, яким належить контактувати з вогнем, а з білого виходять якісні внутрішні перегородки.

Також не варто забувати, що є й повнотіла, і пустотіла цегла, яка має зовсім інші характеристики, є ще цегла для облицювання. І тільки професіонал може точно знати який матеріал де краще використовувати.