click fraud detection
16.04.2018

Найзатребуваніші види теплоізоляції

Теплоізоляція й збереження тепла стають усе більш важливими завданнями при будівництві будинків. За довгий час на ринку вже визначилися лідери серед таких матеріалів. Знання всіх їхніх особливостей допоможе зробити правильний вибір.

Мінеральна вата зі скловолокном

Така мінеральна вата, яка дуже затребувана на ринку, складається з волокон і зовні нагадує аптечну вату. Вона має жовтий або коричневий колір, випускається у вигляді аркушів або у формі рулонів. Вага кубічного метра матеріалу – десять кілограмів.

Мінеральна вата зі скловолокном

Цей матеріал використовується для утеплення стін та покрівлі. Він також може застосовуватися при утепленні підлоги в місцях, де на утеплювач не буде діяти навантаження: наприклад, між лагами.

Зараз виробники стали виробляти вату на основі скловолокна для утеплення фасадів. Такий матеріал стійкий до просідання.

Однак у цієї мінеральної вати є й недоліки, і одні з них – ламкість. Роботу з таким матеріалом проводять у спеціальному обмундируванні, захисних окулярах або масці, тому що шматочки скловолокна можуть попадати на шкіру й слизову, викликаючи роздратування й інші проблеми зі здоров’ям.

Звичайно, технології дозволяють створювати нові матеріали й удосконалювати ті, що вже є. Виробники намагаються зробити мінімальною ламкість скловолокна, тому сучасний утеплювач майже врятований від цієї проблеми. Більш того, у них відсоток скловолокна не перевищує п'ятдесяти, інша частина замінена базальтом та іншими породами.

Далі розглянемо ще один вид мінеральної вати.

Базальтова мінеральна вата

Кам'яна або базальтова вата – один з теплоізолюючих матеріалів. Його властивості дозволяють приглушати звуки, тому вату також можна назвати звукоізолюючим матеріалом.

Її створюють із розплавів гірської породи, в основному, це група базальтів. Далі, використовуючи синтетичні матеріали, формують плити для теплоізоляції, одержуючи один з видів мінеральної вати.

Базальтова мінеральна вата

Волокна матеріалу здатні витримувати температуру до тисячі градусів, вироби виходять негорючими. Вони мають тепло- і звукоізоляційні властивості. Матеріал важить приблизно тридцять кілограмів на кубічний метр. Готову до реалізації вату покривають крафт-папером, склополотном або фольгою й алюмінієм.

Використання утеплювача, створеного на основі базальту

Вже на початку минулого століття кам'яна вата стала затребуваною завдяки своїй перевазі – натуральності, у її складі приблизно дев'яносто п'ять відсотків натурального каменю. Покупцям важливо й те, що матеріал негорючий, здатний прослужити довгий час.

Властивості базальтової вати дозволяють звести до мінімуму тепловтрати в холодну пору року, коли це особливо актуально. У літню пору матеріал зберігає прохолодь у приміщенні.

Ще нещодавно кам'яну вату використовували, переважно, для утеплення фасадів споруд та будинків. Зараз її застосовують також і для ізоляції внутрішніх стін, перегородок, збільшуючи звукоізоляцію приміщень. Вона використовується для теплоізоляції підлоги й покрівлі. У промисловості матеріал застосовують для ізоляції трубопроводів.