21.05.2018

Будівництво решетування й укладання композитної металочерепиці

До того, як покрити дах металочерепицею, важливо правильно створити решетування. Існують спеціальні рекомендації про те, як робити монтаж подібної конструкції.

Монтаж металочерепиці більш детально

Роботи зі збору решетування

  1. Створити ґратчастий настил, який повинен бути рівним і плоским, тільки так черепиця ляже правильно.
  2. Для того, щоб побудувати решетування, вибирати обрізну дошку, що має перетин тридцять два міліметри. Вона повинна бути обрізною, щоб не було різких переходів по висоті.
  3. Відстань між елементами залежить від того, як розташовані хвилі на черепиці: місця, де профіль знижується, повинні опускатися на решетування.
  4. Коли будуть виконуватися роботи з карниза покрівлі, там створюють спеціальний звис, тобто аркуші матеріалу повинні на п'ять сантиметрів виступати за решетування. Щоб із часом карниз під вагою черепиці не обвисав, для краю беруть дошки, товщина яких збільшується до п'ятдесяти міліметрів, скорочуючи відстань між ними.
  5. Коли буде створюватися дах ламаної форми, на яку укладається металочерепиця у внутрішніх кутах буде потрібно суцільне решетування. Такий настил потрібен у місці, де проходить грубна труба й вертикальні покрівельні надбудови.

Після закінчення робіт зі збору решетування, важливо зробити обмірювання скатів і переконатися, що вони плоскі й рівні. Далі займаються установкою внутрішніх доборів.

Це такі матеріали, як карнизні планки, що представляють собою частини з металу. Вони необхідні на торцях, щоб захищати їх від проникнення вологи. Також це внутрішні елементи для розжолобків, які складаються з аркушів непрофільованого металу. Вони потрібні для укладання на внутрішній частині кутів, а починають роботи від планки карниза. Укладаються аркуші внахлест, закріплюються за допомогою саморізів.

Також установлюють і інші необхідні елементи.

Як укладати аркуші

Є свої особливості в тому, як робити укладання металочерепиці на дахах, що мають різні форми. Так, на двосхилій і прямокутній покрівлі аркуші укладаються в ряд. Розглянемо дії, коли планується укладання саме однорядне:

  1. Стартовий аркуш встановлюють таким чином, щоб створити планований звис.
  2. Укладати можна з будь-якої сторони, це вплине тільки на те, як буде формуватися нахлест.

Порада: коли створюється цей самий нахлест, важливо відстежити, щоб у його верхній частині перебувала канавка. Якщо укладання проводиться із правої сторони на ліву, нахлест створюється при накладенні крайок аркушів один на другий. Якщо напрямок зворотний, то крайку наступного аркуша необхідно розташовувати під крайкою попереднього.

Як укладати аркуші на трикутних скатах

Укладання аркушів композитної металочерепиціЯкщо скати даху мають трикутну форму, це називається шатровою конструкцією. Зрозуміло, щоб укладати металочерепицю на такі форми, її необхідно обрізати. Це краще робити там, де буде установка, щоб можна було точно зробити виміри. Для цього зручно використовувати невелике пристосування, назване чертком. Його можна зробити самотужки.

Для укладання аркушів намічають центральну лінію на скаті, і на аркуші металочерепиці відзначають центр. Установку першого аркуша починають від ковзана, сполучаючи позначки. Закріплюють аркуш саморізом.

Далі аркуші встановлюють по обидві сторони від першого подібним методом. Ті їхні частини, які будуть виступати за краї покрівлі, обрізають, використовуючи черток.

Важливо точно дотримуватися інструкції, коли встановлюється покрівля з металочерепиці. Дуже уважно поводьтеся з матеріалом, не допускаючи деформації або відколів на захисному шарі.