23.05.2017

Клінкерна плитка - як обрати?

Клінкерна плитка - найкращий матеріал для облицювання фасаду. Клінкерна плитка - обпалена глина, яка за своєю структурою нагадує камінь. Про її властивості вже давно знали, ще в стародавні часи плиткою облицьовували фасади банків, адміністрацій та інших важливих міських об'єктів. Звичайно, раніше плитка виглядала не так як зараз, але технологія залишилася тією ж.

Головні переваги клінкерної плитки

Клинкерная плитка – як обрати? Фото, статтіЛюди по всьому світу для облицювання фасаду вибирають таку плитку через міцність і стійкість. Цегла і штукатурка багато в чому поступаються за якістю облицювання. Головними перевагами є:

Клінкерна плитка може витримувати велике навантаження це дуже міцний матеріал. Також по міцності клінкерна плитка перевершує бетон в п'ять-шість разів. Матеріал монолітний і не має слабких місць, тому має високу міцність. Механічні пошкодження такому матеріалу не страшні, тріщин і порожнин бути не може.

Випари і вода з атмосфери не вбираються через малу пористість основи, в інших же натуральних будівельних матеріалах все з точністю навпаки. Поглинає воду від одного до п'яти відсотків, це дуже хороший показник, зазвичай цегла перевищує показник в три рази. Не один матеріал не захищає будівлю від вологи так як клінкерна плитка.

Переносить всі погодні умови без шкоди для будівлі і її зовнішнього вигляду. Укладати її потрібно полімерними клеями, з ними плитка буде укладатися легше і відмінно триматися. Через дуже низьку вологість бактерії і цвіль не заводяться в будівлі, приміщення перестають бути сирими і добре зберігають тепло. Сирість з зовнішньої сторони не зможе зіпсувати тепла і затишку всередині будівлі.

Зміна погодних умов, морози і занадто висока температура не страшні клінкерній плитці, вона морозостійка і відповідає всім європейським вимогам.

Матеріал екологічний, в процесі виготовлення використовуються різні сорти глини. Колір, міцність і якість залежать тільки від глини. При обпаленні глина не викидає в атмосферу шкідливих речовин.

Стійка до шкідливих речовин, які у великій кількості знаходяться в місті, різного роду лугу і кислотам.

Обираємо колір і фактуру

В основному плитка представлена чотирма відтінками: бежевим, жовтим, темним і класичним червоним під цеглу. Колір ви підберете виходячи із загального дизайну будівлі. Розглядайте фактуру і колір плитки, викладеної в кілька рядів, інакше ви не зрозумієте, як буде виглядати загальна картина.

По фактурі плити бувають:

Чим складніше виглядає фактура плитки, тим вона дорожча. Деякі рельєфи досить складно виконувати тому вони оцінюються більше, ніж просто гладка поверхня.

Затирка для фасадної плитки також грає важливу роль, вона обрамлює плиту і повинна контрастувати або гармоніювати з самою плиткою. Може бути світліше або темніше на півтону. Наприклад, чим світліше плитка, тим темніше відтінок затирання, але він повинен бути з нею одного кольору, інакше це не буде гармонії і все буде виглядати непривабливо.

При оформленні фасаду використовується не більше трьох кольорів, затирка не повинна вибиватися із загального фону.

Клінкерна плитка краще рішення для облицювання фасаду, вона надійна, міцна, красива. За якістю і кількістю переваг перед звичайною цеглою або різного роду утеплювачам не поступається. Люди все більше своїх будинків облицьовують клінкерною плиткою, тому що це дійсно найкраще рішення на сьогоднішній день.