08.04.2015

Різновид фасадних штукатурок та їх застосування

Фасадна декоративна штукатурка: види і властивості. Статті, фотоНапевно кожен забудовник, який збирається побудувати приватний житловий будинок стає перед нелегким вибором, який пов'язаний з вибором матеріалу з якого буде побудована коробка будинку (рядовий цегла, керамічний блок, газобетонні блоки) і яким матеріалом власне його облицювати.

Штукатурка або лицьова цегла?

На даний момент часу, різновид облицювальних матеріалів настільки висока, що дозволяє вітчизняному забудовнику підібрати той чи інший облицювальний матеріал, який «до душі» саме йому.

Однак серед цієї величезної різновиди облицювальних матеріалів, особливою популярністю у забудовника користуються два види облицювального матеріалу - це керамічна облицювальна цегла, фасадні декоративні штукатурки. В даний момент часу, саме фасадні штукатурки користуються величезною популярність, оскільки вони набагато дешевше, ніж лицьову цеглу.

Зупинивши свій вибір на штукатурці, замовнику необхідно правильно підібрати її вид, оскільки та чи інная штукатурка може не підійти до того матеріалу, який Ви збираєтеся обштукатурити. Так на даний момент часу, існує 4 види фасадної штукатурки - це:

Фасадная декоративная штукатурка : виды и свойства

Мінеральна

Мінеральна штукатурка - одна з найпоширеніших видів штукатурки, виготовляють з цементно-песчанного розчину. Дана штукатурка досить легка в процесі роботи і не вимагає будь-яких навичок для її укладання. За своїми властивостями, даний вид штукатурки є паропроникним і ідеально підходить для штукатурення фасадів, які утеплені мінеральною ватою. Якщо ж говорити про недоліки даного виду штукатурки, то варто відзначити той факт, що даний матеріал має невеликий термін експлуатації (в порядку до 10 років). Крім невисокого експлуатаційного періоду, дана штукатурка досить не еластична, що може привести до появи тріщин на фасаді. В кінці ж варто так само підкреслити той факт, що мінеральну штукатурку не можна заколіровать в масі і її необхідно буде фарбувати.

Акрилова

Акрилова штукатурка - проводиться на основі акрилових смол, що робить даний вид штукатурки, більш пластичної. Завдяки високій пластичності, акрилова штукатурка ідеально приховує маленькі тріщини на фасаді (за рахунок того, що даний вид штукатурки може, розтягується при не великих усадки). Якщо ж говорити про такий показник, як паропроникність, то акрилова штукатурка такою не є, тому нею не можна оштукатуривать мінеральну вату (добре підходить для пінопласту). Крім низької паропроникності, акрилова штукатурка є дуже «маркою», тому Вам треба бути готовим до того, що з часом Ваш фасад втратить первісний вигляд.

Якщо ж говорити про «+» даного матеріалу, то це є термін експлуатації - в порядку 15 років.

Силікатна

Термін експлуатації даного виду штукатурки від 20 до 25 років в залежності від правильності виконання фасадних робіт. За своїми властивостями, силікатна штукатурка схожа з акрилової штукатуркою, тільки силікатна штукатурка не боїться забруднень (на відміну від акрилової) і більш тривалий період часу буде самоочищатися в порівнянні з акриловою штукатуркою.

Силіконова

Силіконова штукатурка по терміну експлуатації така ж, як і силікатна (від 20 до 25 років), але за всіма властивостями вона набагато краще, ніж всі перераховані вище. Силіконова штукатурка, так само є паропроницаемой, еластичною, антистатичною і при цьому все вона легко миється, тому її можна застосовувати на ділянках поблизу дороги.