07.05.2018

Тротуарна плитка: види й спосіб укладання

Вперше тротуарна плитка стала використовуватися в тих країнах, де дуже важлива була міцність доріг і був відсутній у достатній кількості натуральний камінь. Споконвічно її стали укладати на дорозі, далі нею вимощувалися тротуари.

У нас створювати таку бруківку стали в сімдесятих роках минулого століття, її розміри були досить великими, а сама плитка не така міцна, як сучасні матеріали. Далі, після створення нової технології у виробництві – пресування, матеріал став мати такий вигляд, який ми бачимо й зараз.

Про види тротуарної плитки

Вібролита тротуарна плиткаЗараз існує кілька способів виготовлення плитки для тротуарів. Від способу виготовлення залежить і вигляд отриманого матеріалу:

Бруківка вібролита має помітні відмінності, у технології її створення використовуються пластичні складові. Суміш укладається в створені для цього форми, у результаті виходить матеріал, який імітує зовнішній вигляд покриття із цегли або дерева.

Такий вид матеріалу, в основному, використовується в індивідуальному будівництві. З нього створюють доріжки при облаштуванні території заміських будинків, оформлюють територію саду й прибудинковий простір.

Вібропресований варіант плитки створюється по-іншому. Спочатку підготовлену суміш заливають у форму, далі її піддають вібрації й тиску. Вона створюється за допомогою спеціального устаткування. Вироби виходять більш правильної геометрії, мають шорсткості на поверхні. Такий будівельний матеріал використовується для створення доріжок і мощення тротуарів у місцях, де багато людей, на мостових або площах.

Гранітна бруківка відрізняється більшою міцністю, вона спокійно виносить температурні перепади, строк її служби більш довгий. Також такому матеріалу не потрібен захист від будь-яких ушкоджень. Гранітна плитка служать не менш двадцяти п'яти років. Але варто відзначити, що це досить дорогий матеріал.

Також плитка розділяється згідно з типами матеріалу, з якого її створюють. Найзатребуваніша – бетонна, далі йде керамічна, створена із глини. Зовні вона схожа на черепицю для покрівлі, іноді до неї додається мармурова крихта й інші матеріали, які здатні зробити її більш міцною.

Кольорові варіації плитки, як і її форма, досить широкі.

Які переваги тротуарної бруківкі

Вібропресована тротуарна плиткаДо тих переваг, що роблять матеріал популярним, можна віднести:

  1. Стійкість до різкої зміни температури, що дозволяє використовувати такий матеріал у будь-яких кліматичних умовах.
  2. Екологічна чистота. Таку бруківку створюють із природних матеріалів, у ній немає шкідливих для людини або природи з'єднань.
  3. Стійкість до дії ультрафіолету, тобто матеріал не міняє свою форму, колір або властивості під впливом променів сонця. Це значить, що вона більш міцна, ніж асфальтове покриття.

Про укладання

До того, як почати укладання, важливо вивчити технічні можливості матеріалу, його міцність. Це значить, що треба розуміти яку вагу витримає плитка: автомобіль або тільки людину. Також варто розуміти чи буде необхідна обрізка плитки, на що впливає її форма й спосіб кладки.

При плануванні укладання визначите, куди буде стікати вода, чи необхідні вам зливоприймачі.

До того, як купити плитку, розрахуйте її кількість із обліком усього вищенаведеного. Купуйте всі необхідні матеріали й тільки потім приступайте до укладання.

Починайте з підготовки території, вирівнюйте поверхню й простежте, щоб ухил йшов від будинку. Далі проведіть розмітку, встановіть бордюри, вирівняйте поверхню за допомогою землі або піску.

Пам’ятайте, чим більше присипки, тим краще буде закріплена ваша плитка. Після укладання посипайте шви сухою сумішшю, приберіть залишки.