31.07.2019

Тепла кераміка Porotherm

Тепла кераміка Porotherm в основному виробляється в трьох типорозмірах блоків, а саме 510, 440 і 380 мм. Необхідний розмір блоку слід обирати виходячи з температурної зони майбутнього будівництва. Для будівництва на території України переважно обирають стіни будинку з 38-го або 44-го блоку з подальшим облицюванням цеглою. На крайній випадок буде досить 51-го блоку з нанесенням шару штукатурки.

Але загальна тенденція показує що все більше забудовників відає перевагу стінам з 44-го або 51-го блоку з подальшим облицюванням цеглою або нанесенням штукатурки. Ця тенденція має завдячувати підвищенню вартості опалення будинка або споруди в процесі її експлуатації.

Вибір оптимального розміру блоку Porotherm і характерні помилки при муруванні стін

Помилки, що виникають при зведенні стін з керамоблоків

Стіни з керамоблоку. Фото, статті Взагалі, мурування стін з керамоблоків ведеться за тими ж принципами, що і мурування стін із газоблоків або рядової цегли. Але тепла кераміка Porotherm володіє і своїми нюансами, на які слід звернути увагу:

  1. Слід пам'ятати, що теплу кераміку не рекомендується використовувати для цокольного поверху, особливо в поєднанні з паронепроникними матеріалами (утеплення ЕППС, паронепроникна зовнішнє оздоблення).
  2. Слід не забувати класти гідроізоляцію між фундаментом і першим рядом стіни з керамоблоків.
  3. Не слід мурувати керамоблоки на занадто товстий шар розчину, а також заповнювати вертикальний шов розчином.
  4. Чи не доцільно поєднувати матеріали, наприклад, обкладати теплою керамікою цілі ряди, кути, перемички над вікнами, навколо повнотілої цегли - тобто елемента, який промерзає.
  5. Блоки  з теплої кераміки мають пазогребневі з'єднання. Тому при кладці кожен новий блок обов'язково щільно притискається до минулого і підбивається гумовим молоточком.
  6. Розчин, на який мурується блок, не повинен мати різну консистенцію і різну товщину. Слід намагатися готувати розчин з постійною консистенцією, що б шви були однакової товщини, а сам розчин був не рідкий і не дуже густий. Дотримуйтесь рекомендацій від виробника готових теплоізоляційних мурувальних сумішей.
  7. Коли блоків не вистачає до кута стіни, з'являється необхідність в добірних елементах. Їх слід класти в середину ряда (кладки), а розкладку цілих блоків завжди починати від кута.

Більшість помилок можна уникнути за рахунок ретельного планування та підготовки самих дій, оскільки в кожному проекті є свої нюанси, пов'язані з нестандартними з`єднанням або некратними розмірами конструкцій розмірами використовуваних блоків.

Теплий розчин: аналіз вартості покупки

Купівля найдешевшого розчину автоматично підвищує ризик переплати в кілька разів.

Згідно з офіційними даними, звичайний розчин для мурування поризованих блоків за своїми теплоізоляційними властивостями набагато поступається блокам Porotherm. До того ж при застосуванні в роботі звичайного розчину втрата тепла через шви досягає 15%.

Теплий розчин для керамоблоку. Фото, статті Більшість забудовників прагнуть заощадити на теплому розчині. При цьому вони забувають про головні рекомендації виробників блоків – керамічний блок має набагато більшу ефективність якщо він змурований на якісний теплоізоляційний розчин. В багатьох випадках забудовники відають перевагу звичайній мурувальній суміші або дешевому аналогу. При цьому головним у виборі покупця є ціна питання.

Це відбувається через помилкову думку про те, що всі теплі розчини однакові за своїми характеристиками в незалежності від вартості та виробника. Насправді для того, щоб домогтися економії та бажаного ефекту, обираючи теплий розчин слід керуватися не ціною, а такими характеристиками розчину, як витрата розчину, вихід готової суміші з одного мішка, теплопровідність, водоутримуюча здатність і пластичність.

Вихід готового розчину - характеристика, що показує скільки готового розчину можна отримати із одного мішка сухої суміші. Зазвичай витрата розчину на кубічний метр кладки розраховується в літрах. Таким чином можна розрахувати не тільки вартість сухої суміші, а й вартість готового розчину. Часто буває, що дорожча суміш має більший вихід і низьку вартістю літра готового розчину.

Теплопровідність - характеристика, що показує, наскільки розчин відрізняється за теплотехнічними характеристиками від блоків.

Водоутримуюча здатність - характеристика, що вказує, наскільки успішно вода буде утримуватися в розчині з урахуванням досить високого водопоглинання самих блоків. При високому показнику такої можливості досягається не пересихання розчину через поглинання вологи блоками, а його рівномірне затвердіння.

Пластичність та консистенція – ці показники відповідають за зручність роботи з розчином та його поведінку під час мурування, провалюється він в порожнечі чи ні.