click fraud detection
18.06.2018

Шамотна цегла і її порівняння з іншою

Якщо виникла ситуація, коли потрібно купити цеглу, здається, що простіше завдання немає: обирай будь-який з великого асортименту, представленого на ринку. Зараз там величезний вибір кольорів і фактур, є цегла різноманітної форми. Але всі ці вироби мають певні властивості й для того, щоб зробити правильний вибір, важливо уважно підійти до цього завдання.

Види цегли і її використання

Щоб правильно вибрати будівельний матеріал, важливо розуміти для чого його будуть використовувати. Наприклад, для будівлі будинку вибирають глиняні варіанти, названі керамічними, оскільки вони мають певні якості:

Для робіт з облицювання усередині будинку й зовні, зведення перекриттів, підходить цегла силікатна, яку створюють при змішуванні піску й вапна. Її поверхня гладка й щільна, але, завдяки вихідним матеріалам, така цегла має більш низькі показники теплотривкості й протистояння проникненню вологи, якщо порівнювати її з керамічним аналогом.

Види цегли і їх використання

Коли створюється будівля, яка буде підпадати під вплив високої температури (камін, доменна піч), вибирають особливий матеріал, що не плавиться при такому впливі. Після охолодження його форма залишиться колишньої. Це вогнетривка цегла, і створена вона для використання там, де важливо ізолювати вогонь, а також накопичувати й поступово віддавати тепло.

Існує кілька видів вогнетривкої цегли, на її створення впливає сировина, яку додають до складу суміші:

  1. Кварц.
  2. Коксовий порошок.
  3. Графітовий порошок.

Також на властивості майбутньої цегли впливає температура нагрівання, властивості палива і якість золи.

Промисловим способом створюється кілька видів вогнетривкої цегли:

Для металургійній галузі використовується основна цегла, як і в деяких галузях промисловості.

Кварцові не можуть взаємодіяти з лугом і оксидами заліза або вапном, тому їх вибирають для будівництва камінів і печей.

Глиноземна або шамотна цегла створюється при додаванні в суміш великої частини вогнетривкої глини й спеціального порошку – шамоту. Від нього й походить назва самої цегли.

При виготовленні даного типу виробів дуже важливо дотримуватися часу випалу, тому що при перетримуванні в печі його поверхня здобуває скляну гладкість. Матеріал стає міцним, але дуже слабко зв'язується розчином, тому для кладки печі його не використовують. Однак для створення міцного фундаменту він підходить.

Шамотна цегла

На відміну від кварцової цегли, шамотна вогнетривка здатна витримувати температури набагато більші, їй не страшний вплив оксидів заліза й різних лугів. Вона служать відмінними провідниками для тепла, що дозволяє швидко нагріти холодне приміщення. Різноманітність форм такої цегли велика, є навіть клиноподібні, які підходять для створення арок і округлих зводів.

Враховуючи всі властивості такої цегли, їй краще надавати побутове призначення. Відрізнити її можна по зовнішньому вигляду: відтінки можуть бути від жовтого піскового до світлого коричневого, усі вони мають зернисті вкраплення.

 Призначення шамотної цегли

Маркування цегли – ША, ШБ, букви й вказана поруч цифра показують її щільність і склад. Кладку димоходів і печей виконують цеглою, що має у маркуванні цифри 5 і 8, які пов'язані з показниками ваги й щільності.

Шамотна цегла має певний склад і розмір, які визначає ДЕРЖСТАНДАРТ. При кладці її дуже важливо підганяти одну до іншої, максимально стоншуючи шви. Розчином служить суміш, що складається із глини з вогнетривкими властивостями й такої ж товченої цегли.